Poslanci TOP 09 zvolení za Jihočeský kraj
Mgr. Pavel Klíma
Osmnáct let jsem pracoval jako ředitel školy a školky, v roce 2014 jsem vstoupil do politické strany TOP 09, aby si lidé v závorce za jménem přečetli, že se hlásím k zodpovědné politice. Jsem zastáncem spolupráce pravicových konzervativních stran v jednom politickém bloku.
Narodil jsem se v roce 1971 v Táboře. Vystudoval jsem učitelství českého jazyka a výtvarné výchovy na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, poté jsem sedm let učil na základní škole v Táboře. Od roku 2003 až do loňska jsem v nedalekých Malšicích pracoval jako ředitel místní základní a mateřské školy. Nyní řídím jihočeské školství v pozici náměstka hejtmana.
Jako aktivní výtvarník jsem připravil několik dobročinných aukcí uměleckých děl na podporu Domácího hospice Jordán v Táboře a působím také jako kurátor Galerie Malšice. Jsem členem výtvarné skupiny KOSA a členem Asociace jihočeských výtvarníků.
V komunální politice působím od roku 2006, kdy jsem stal členem malšického zastupitelstva, ve kterém jsem dodnes. Od roku 2016 jsem zastupitelem Jihočeského kraje. Po krajských volbách v roce 2020 jsem se stal náměstek hejtmana pro oblast školství, sportu a veřejných investic. V říjnu 2021 jsem se stal poslancem.
Jsem ženatý a mám tři děti.
Náměstek Pavel Klíma ocenil vítěze soutěže v kyberbezpečnosti
„O klik napřed“ je v Jihočeském kraji minimálně 1134 dětí. Tedy mladých uživatelů internetu, kteří se v letošním roce zapojili do krajského kola soutěžního kvízu v rámci projektu „Kraje pro bezpečný internet“ (KPBI). Deset nejlepších ocenil v pondělí 24. dubna náměstek hejtmana pro školství Pavel Klíma.
Klíma: Učitelům přidáváme 15 miliard. Nebýt opozice, tak nám všichni zatleskají
Platy učitelů ve výši 130 procent průměrné mzdy by měl garantovat zákon. Debata o něm pokračuje ve Sněmovně, opozice požaduje, aby nárok na vyšší odměnu měli i další pedagogičtí pracovníci, podle vlády je to ale mimo ekonomické možnosti státu.
Do Budějovic příští rok zamíří tisíce dětí, město čeká letní olympiáda
Teprve nedávno se rozdaly medaile na zimní olympiádě dětí a mládeže v Královéhradeckém kraji a už jsou v plném proudu přípravy na tu letní, která se bude konat v Jihočeském kraji, a to příští rok od 23. do 28. června. Do Českých Budějovic má dorazit okolo tří a půl tisíce účastníků.
Sněmovnou v prvním čtení prošla novela Zákona o pedagogických pracovnících
Měnit se má to, co nefunguje, nebo zastaralo, nebo žádá doplnění. V případě zákona 563/2004 zákona o pedagogických pracovnících se dle mého úsudku dlouholetého ředitele školy v případě zákona se jedná o doplnění ustanovení, které nám jako učitelům a ředitelům chybělo.
Proč studenti učitelství nechtějí učit?
Dostatek kvalitních učitelů. Jak je získat, jak je vychovat a jak je udržet v regionu. To bylo téma druhého ročníku konference Kompas vzdělávání pro 21. století, která se konala 8. listopadu v českobudějovickém kongresovém hotelu Clarion.
Poslanci odebrali 30 milionů prezidentské kanceláři. Peníze půjdou mládeži
Sněmovna při úterním hlasování odebrala 30 milionů korun prezidentské kanceláři. Koaliční poslanci prosadili snížení výdajů na lesní hospodářství. Motivací bylo odsouzení ředitele Lesní správy Lány Miloše Baláka za manipulací se zakázkou v Lánské oboře.
V Opařanech chtějí školit mladé psychiatry
V Dětské psychiatrické nemocnici v Opařanech na Táborsku vyřešili personální potíže a zavádějí nové léčebné metody. Do roku 2024 tam chtějí přivést další dva lékaře, aby jich bylo celkem deset.
Plné školky čekají ještě děti uprchlíků
Pro některé rodiče je hledání místa ve školce doslova trápení. Pro další v jiných místech znamená jen běžnou a rychlou formalitu. Kapacity mateřinek se v mnoha oblastech kraje už desítky let nemění, což může být problém s ohledem na stále rostoucí počet obyvatel v kraji.
Klíma: Kde končí svoboda slova
Marek Adam je učitelem dějepisu na soběslavském gymnáziu. A zároveň také místopředsedou Aliance národních sil, strany, která schvaluje a podporuje takzvanou „demilitarizaci a denacifikaci“ Ukrajiny, o kterou se právě nyní „pokouší“ Rusko.
Jaké přijímačky budou skládat žáci z Ukrajiny? Na maturitní obory podali v kraji 119 přihlášek
Speciální zákon Lex Ukrajina, který začal platit 22. března, umožnil ukrajinským žákům podat si ještě do 5. dubna přihlášky na střední školy s maturitními obory a do 8. dubna do učebních oborů. Pro české žáky byl konečným termínem 1. březen.