Středočeskou TOP 09 do voleb povede Jan Jakob

18. 2. 2025

TOP 09 ve středních Čechách už zná svého lídra pro nadcházející sněmovní volby. Bude jím Jan Jakob. Sekundovat bude Helena Langšádlová. Na třetím místě za TOP 09 bude Jiří Slavík. Sestavená kandidátka je výsledkem primárních voleb krajské organizace. 

„Připravujeme se na možná nejdůležitější volby v uplynulých 30 let. Stavíme naše demokratické hodnoty proti silám populismu a extremismu. Vývoj v celé Evropě ukazuje, že nás čekají těžké výzvy. A já jsem rád, že jsme dnes zvolili naše zástupce, kteří již prokázali, že jsou schopni jim čelit s obrovským nasazením,“ komentuje výsledek primárních voleb krajský předseda Václav Švenda

„Dnes jsme vybrali kvalitní tým, který vhodně doplní kandidátku koalice Spolu ve Středočeském kraji. Našim cílem je volby vyhrát nejen v našem kraji, ale i v celé zemi. Pro to udělám já i mí kolegové maximum,“ říká Jan Jakob, současný předseda poslaneckého klubu TOP 09.

“Velmi si vážím podpory od kolegů z krajského výboru. V TOP 09 jsem od jejího založení a je pro mě čest, že se znovu budu ucházet o důvěru voličů v podzimních volbách do Poslanecké sněmovny. Mohu nabídnout dlouholeté zkušenosti z komunální, krajské i celostátní politiky. Za priority pro další období považuji otázky bezpečnosti, konkurenceschopnosti a také odpovědné politiky v oblasti životního prostředí. Chci nadále bojovat za posílení demokratických hodnot, naší prozápadní orientaci a pevné ukotvení v EU a NATO. Velmi mi záleží na tom, v jakém stavu předáme naši zemi dalším generacím,” říká poslankyně Helena Langšádlová.

"Vážím si důvěry, nyní nás čeká souboj o to, kam naše republika bude nadále směřovat. Udělám maximum pro to, aby zvítězil rozum nad populismem a prosperita nad zaostáváním,” říká poslanec Jiří Slavík

TOP 09 Středočeský kraj

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme